Kołysanki na dobranoc

Małe dzieci najczęściej wręcz domagają się kołysanki przed snem. Nieliczne maluchy zasypiają same, jeśli nasze dziecko potrzebuje naszego zaangażowania w jego sen to kołysanki są bardzo dobrym pomysłem. Kołysanki mają ogromny wpływ na rozwój dziecka. A im więcej takich bodźców tym rozwój dziecka przebiega lepiej.

 

Kołysanki na dobranoc

Kołysanki pozwalają dziecku nawiązać wspaniałą więź z rodzicem, modulacja głosu potrafi zdziałać cuda. Każde dziecko potrzebuje w ciągu dnia kontaktu z rodzicem, a kiedy pracujemy całymi dniami wtedy ten czas kurczy się do małych rozmiarów. Dlatego świetnym momentem na zapełnienie czasu dziecka samym sobą to wieczór kiedy malucha szykuje się do snu. Kołysanki są wspaniałym pomysłem na przebywanie w świecie dziecka, być tylko dla niego i pozwolić, a nawet pomóc zasnąć głębokim, spokojnym snem. Kołysanki dla dzieci towarzyszą maluchom od najmłodszych lat, a czasami nawet do siódmego roku życia dzieci domagają się kołysanek. Jest to jak najbardziej prawidłowa reakcja dziecka, potrzeba spędzania czasu z rodzicami to potrzeba miłości, czułości, bliskości. Kołysanki to dość bliski kontakt dziecka z rodzicem, pozwala zapamiętać te cudowne chwile na całe życie. Kołysanki, które śpiewali nam nasi rodzice zapamiętuje się do końca życia. A przede wszystkim tą bliskość, więź, czas jaki nam poświęcali. Tak samo nasze dziecko zapamięta te chwile, kołysanki wieczorne. Nie należy mu tego zabierać, ograniczać. Kołysanki to potrzeba każdego dziecka, niezależnie od wieku. Jednak po pewnym czasie dziecko powinno nauczyć się zasypiać samemu.

 

Kołysanki pozwalają maluchom na bliski kontakt z rodzicem, ten czas jaki poświęcamy na śpiewanie na dobranoc to dla dziecka bezcenne chwile. Pamiętajmy jednak, że kołysanki powinny uspokajać, wyciszać, pomóc zapaść w głęboki, spokojny sen.

 

Posted in : piosenki
Tagi: , ,

Comments are closed.