Piosenki dla dzieci

Nieważne, w jakim wieku jest twój maluszek. Zapewne wiesz, ze to, co najbardziej potrafi go rozbawić czy rozweselić to ulubiona piosenka, melodia. Dziecko, które ma stały dostęp do muzyki szybciej się rozwija, uczy i staje się bardziej wrażliwe. Takie są doniesienia naukowe i to, już od dawien dawna, potwierdzone i zalecane przez lekarzy.

Muzyka łagodzi obyczaje. Już w czasie swojego życia płodowego maluszek reaguje na przeróżne dźwięki dobiegające spoza brzucha mamy. Oznacza to, że jesteśmy w stanie wpływać na to, jak i nasz maluszek będzie się rozwijać. Bo, muzyka, zwłaszcza klasyczna, doskonale wpływa na rozwój płodu, na jego późniejsze możliwości, zdolności, kiedy jako kilkulatek pójdzie na przykład do szkoły. Co więcej, nasze dziecko poprzez muzykę łagodnieje, łatwiej się uspokaja i zasypia. Jeśli masz w domu noworodka czy niemowlaka puszczaj mu muzykę łagodną, poważną, która będzie doskonale wpływać na jego uspokojenie się w czasie dokuczliwej kolki czy przy problemach ze snem. Warto też obserwować dziecko, ponieważ niektóre melodie mogą mu szczególnie odpowiadać lub odwrotnie.

Kiedy dziecko wkracza w wiek przedszkolny, czas najwyższy zaopatrzyć się w specjalne piosenki przeznaczone do jego wieku. Można w tym celu zakupić kilka płyt z melodiami dla dzieci albo poszukać odpowiednich piosenek dla dzieci w internecie. To nawet lepszy i tańszy sposób na to, aby skomponować właściwe pozycje, które się naszej pociesze podobają. Zwróć uwagę, czy twoje dziecko woli piosenki typowo przedszkolne typu ?Jedzie pociąg z daleka?, ?My jesteśmy krasnoludki? czy może woli zupełnie inne melodie. Zdarzają się nierzadko dzieci, które preferują muzykę klasyczną albo piosenki, które chętnie pojawiają się w naszym radiu. Nie starajmy się na siłę uszczęśliwiać dziecko. Niech samo decyduje, jakich piosenek chce słuchać. Jednak, zaznaczmy, że to, czym dziecko za młodu ?nasiąknie?, zapewne na długo zakorzeni się w jego guście. Nie żałujmy więc maluchom muzyki klasycznej, kiedy jeszcze jest w wieku niemowlęcym. Na pewno więcej w tym dobrego, niż złego.

Jeśli szukasz odpowiednich piosenek dla dzieci, polecamy szczególnie portale czy serwisy poświęcone tylko dzieciom. Tam też znajdziemy duży wybór ciekawych piosenek dla dzieci, zestawy do zgrywania i do słuchania w domowym zaciszu. Sami także starajmy się czerpać przy tym radość: tańczmy z dzieckiem, bawmy się i cieszmy każdą melodią.

 

Posted in : piosenki
Tagi: ,

Comments are closed.