Piosenki dla dzieci w wieku niemowlęcym

Muzyka, dźwięki bardzo pozytywnie wpływają na rozwój dzieci, nie ważne w jakim wieku. Świat bez dźwięków byłby monotonny, nudny a my nie przeżywalibyśmy silnych bodźców jakie one wywołują. Piosenki dla dzieci to stymulator dla ich rozwoju, pomagają maluchom rozwijać się prawidłowo. Już niemowlęta potrafią wsłuchać w melodię, piosenkę, mimo, że wydaje się nam to niemożliwe.

 

Dźwięki jakie niemowlęta słyszą, odbierają mają ogromny wpływ na ich rozwój, rodzice często omijają ten etap w życiu niemowlaka i nie puszczą w jego obecności żadnych melodii. Po co? Skoro nie wyłapują takich dźwięków i dla nich to obojętne czy coś gra czy nie. Jestem w błędzie jeśli tak myślimy. Piosenki dla dzieci są dla niemowlaków jak dobra zabawka, aby zająć im czas i czegoś nauczyć. Dlatego też już od maleńkości musimy pomyśleć o dobrych melodiach dla naszych pociech. Piosenki dla dzieci starszych a dla niemowlaka to wielka różnica. Słuch niemowlaka jest bardzo uczulony na wysoki dźwięk, głośną muzykę ? wywołuje to u nich lęk. Dlatego piosenki dla dzieci w wieku niemowlęcym są inne, bardziej ciche, bez raptownych głośnych przejść w dźwiękach. To bardziej płynna, sentymentalna melodia. Piosenki dla dzieci w wieku niemowlęcym stymulują jego rozwój, dziecko łatwiej później nawiązuje kontakt przy uczeniu się nowych rzeczy. Piosenki dla dzieci w wieku niemowlęcym to bardziej cicha melodia w tle pokoju dziecka. Ma wyciszać, uspokajać również dlatego najlepiej puszczać maluchowi pod wieczór czy w czasie odpoczynku kiedy jest cicho i może się skoncentrować jedynie na słyszanych dźwiękach.

 

Piosenki dla dzieci w wieku niemowlęcym są również ważne jak dla starszych dzieci, wtedy dla tych drugich to bardziej rozrywka i świetna zabawa. Ale i jedni i drudzu potrzebują melodii, muzyki.

 

Posted in : piosenki
Tagi: , ,

Comments are closed.