Piosenki o kotku na dobranoc

Istnieje pewna grupa piosenek, która ewidentnie okazuje się błogosławieństwem w momencie, gdy pragniemy aby nasza pociecha mogła spokojnie zasnąć. Przecież zmora każdej matki jest mały człowiek nonstop budzący się w nocy i płaczący z powodu koszmarów. Okazuje się jednak że doła kołysanka może zapobiec takim przypadkom. A taka kołysanka jest właśnie piosenka o kotku.

Można by się w tym momencie zapytać; dlaczego właśnie piosenka o kotku? Czemu nie na przykład piosenka o dziewczynkach bawiących się wspólnie nad stawem, albo o koniach biegnących po polu. Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta, a nawet banalne. Po prostu koty w wyjątkowy sposób potrafią wpłynąć na psychikę człowieka. Wyobraźmy sobie taką sytuację. Następnego dnia mamy w pracy rozmowę kwalifikacyjną, więc nie możemy zasnąć i tylko przewracamy się z boku na bok. Az nagle przychodzi do nas kociątko, które mrucząc wpycha się pod kołdrę i zasypia razem z nami. Bez wątpienia jest to najlepszy lek na bezsenność. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić z czego to wynika, niemniej jednak te futrzane zwierzęta mają wyjątkowy wpływ na ludzką psychikę Ich obecność po prostu uspokaja. Nawet dzieciom które nie mają zbyt wiele doświadczeń, dobrze kojarzy się kocie futerko. Z tego także powodu piosenka o kotku sprawi, że nasze dziecko zaśnie głębokim snem. Oczywiście należy zadbać o to, aby odpowiednio intonować słowa i wybierać dobre historie, które następnie zostaną wyśpiewane. Przecież nie chodzi o to aby wywołać widok jeżącego się małego tygrysa, ale śpiącą i mruczącą kicię.

Odpowiednio wykonana piosenka o kotku bez wątpienia sprawi, że nasza mała pociecha nie będzie miała w nocy koszmarów. A z tego skorzysta zarówno nasz potomek, jak i my.

Posted in : piosenki o zwierzątkach
Tagi: , ,

Comments are closed.